اتوبوس حامل گردشگران ایرانی در ترکیه سرنگون شد

در پی واژگون شدن یک اتوبوس حامل ۲۷ گردشگر ایرانی در ترکیه ۱۵ نفر از سرنشینان زخمی شدند. گفته می‌شود حال راهنمای گردشگران وخیم است. این حادثه روز یکشنبه در نزدیکی شهر آنتالیا رخ داد.

یک اتوبوس که حامل ۲۷ گردشگر ایرانی بود روز یکشنبه (۴ اوت / ۱۳ مرداد) در ترکیه واژگون شد. ۱۵ نفر از سرنشینان این اتوبوس به علت جراحت‌های وارده برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.

خبرگزاری ایرنا در این باره گزارش داد که این اتوبوس از فرودگاه اسپارتا به سوی شهر آنتالیا در حرکت بوده که این حادثه رخ داده است. در گزارش خبرگزاری ایرنا دلیل این حادثه «خواب‌آلودگی راننده» ذکر شده است.

گفته می‌شود حال راهنمای این گروه وخیم است. این دومین حادثه رانندگی طی شش ماه گذشته است که برای گردشگران ایرانی در ترکیه رخ می‌دهد.

کاهش گردشگران ایرانی در ترکیه

ترکیه یکی از هدف‌های مهم گردشگری ایرانیان است. در سال‌های گذشته میلیون‌ها گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کرده‌اند. بخصوص سفرهای نوروزی به این کشور اهمیت فراوانی برای ایرانیان دارد. سفر بدون ویزا به ترکیه و شرایط آب‌و‌هوایی مناسب این کشور که مورد پسند ایرانیان است و همچنین امکان خرید مناسب در این کشور بسیاری از گردشگران ایرانی را به سوی گردشگاه‌های ترکیه جلب می‌کند.

اما مشکلات ارزی و اقتصادی اخیر ایرانیان و کاهش نرخ ریال نسبت به لیره سبب شده که آنها در ماه‌های اخیر کمتر به این کشور سفر کنند و در صورت سفر دست به صرفه‌جویی زده و از امکانات بالای موجود گردشگری در ترکیه سود نجویند. در این راستا بسیاری از مراکز گردشگری ایرانیان در ترکیه تعطیل شده و شماری نیز فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s