انتخابات کنگره آمریکا؛ تغییر سیاست آمریکا در قبال رژیم ایران

عکس جمهوری خواهانجمهوریخواهان آمریکا سه شنبه شب با کسب اکثریت در مجلس سنا، کنترل کنگره را به دست گرفتند. این در حالیست که کنترل مجلس نمایندگان آمریکا نیز در اختیار جمهوریخواهان است و این مسئله برای حزب دموکرات و دولت اوباما چالشی جدی خواهد بود.

نتایج انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا از آن جهت مهم است که می تواند مسیر سیاست های داخلی و خارجی این کشور را در دو سال پایانی دولت اوباما تحت تاثیر قرار دهد. با پیروزی جمهوریخواهان در این انتخابات، اوباما ناچار خواهد شد با مخالفان خود مذاکره و مصالحه بیشتری انجام دهد.

تغییر سیاست آمریکا در قبال رژیم ایران

روزنامه واشنگتن‌پست نوشت: با پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره و کسب اکثریت سنا از سوی آن‌ها، سیاست آمریکا در قبال رژیم ایران دچار تغییر می‌شود.

واشنگتن پست نوشته یکی از مباحثی که قطعا با به اکثریت رسیدن جمهوری‌خواهان در سنا دچار تغییر می‌شود، بحث رژیم ایران خواهد بود. قانونگذاران می‌توانند با تعیین حداقل‌های مدنظر خود برای رفع تحریم‌ها علیه رژیم ایران، خود را از پذیرش یک توافق غیرقابل قبول در مذاکرات هسته ای برهانند.

کنگره همچنین می‌تواند خواهان اعمال نظر در یک توافق نهایی با رژیم ایران شود و حرف آخر را در توافق هسته‌ای قابل قبول بزنند.

یک کارشناس سیاست خارجی در تهران نیز در این باره گفت: قدرت گرفتن جمهوریخواهان در کنگره آمریکا روند توافق با غرب را تحت شعاع قرار خواهد داد.

«سیدجلال فیاضی» در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: با قدرت گرفتن جمهوریخواهان باید منتظر تحولات بیشتری در کاخ سفید باشیم که این قطعآ مذاکرات ما با غرب را با چالش جدی مواجه می‌کند و این رخداد باعث به تعویق افتادن لغو تحریم‌ها و دور شدن ما از انرژی هسته‌ای می‌شود.

انتخابات کنگره رای گيری در باره اوباما بود

گزارشگر تلویزیون بی بی سی در باره انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا گفت: این انتخابات یک همه پرسی است و تنها مربوط به رقابت های حزبی نمی شود. این انتخابات تا حد زیادی رای به یک فرد خاص است. بسیاری از مردم آمریکا می گویند اوباما در تصمیم گیری به هیچ وجه عملکرد خوبی ندارد و در حال تضعیف جایگاه و احترام آمریکا است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s