پولتیکو: دولت ترامپ نام سپاه پاسداران را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد

عکس سپاه ...واشنگتن، بخش فارسی صدای آمریکا- به گزارش نشریۀ پولیتیکو بعنوان بخشی از کمپین تازه «فشارعلیه ایران»، دولت ترامپ قصددارد نام سپاه پاسداران ایران را در لیست سازمانهای تروریستی قرار دهد.

به گزارش پولیتیکو به نقل از «دهها منبع داخل و خارج از دولت که در جریان گفتگوها برای این تصمیم قرار داشته اند» آمده است: «تمرکز اصلی بر روی سپاه پاسداران ایران خواهد بود که دولت امریکا نام آن را در لیست سازمانهای تروریستی خارجی قرار خواهد داد. این نخستین بار است که شاخه نظامی یک رژیم به این عنوان دست میابد.»

گزارش پولتیکو، بدون ارائه جزئیات در مورد منابع‌اش افزود: «ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۰۷ نام سپاه قدس، شاخه خارجی سپاه پاسداران را به لیست سازمانهای تروریستی اضافه کرده است. سپاه پاسداران هم در رابطه با پرونده هسته ای ایران و نقض حقوق بشر بارها تحریم شده است. اما تا کنون از سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی یاد نشده است.»

بخش فارسی صدای آمریکا قادر به تائید اطلاعات درج شده در گزارش پولتیکو نیست.

بر اساس تعریف وزارت خارجه آمریکا، «سازمانهای تروریستی» سازمانهای خارجی ای هستند که با انتخاب وزیر خارجه و بر اساس بند ۲۱۹ قانون مهاجرت و تابعیت تصویب شده در سال ۱۹۶۵، مشهور به اینا، به شرکت در فعالیت‌هایی که مقامات آمریکایی آنها را تروریستی میدانند متهم هستند.

بر اساس وبسایت وزارت امور خارجه، در حال حاضر ۶۱ سازمان خارجی شامل حماس، حزب الله لبنان و بوکوحرام، در لیست سازمانهای تروریستی قرار دارند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s