رای دیوان عالی به فرمان اجرایی مهاجرت دونالد ترامپ

دیوان عالیتصمیم دیوان عالی برای اجرای بخش هایی از فرمان اجرایی دونالد ترامپ، پرسش های بی پاسخ زیادی را درباره صدور ویزا و سفر اتباع شش کشور خاص به آمریکا برانگیخته و به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس احتمالا شکایت های بیشتری را در دستگاه قضایی آمریکا موجب خواهد شد.

قضات دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه گفتند که در ماه اکتبر آینده پرونده را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهند داد. در این زمان دولت می تواند مانع ورود اتباع شش کشور عمدتا مسلمان به آمریکا شوند مگر آن که آن افراد مدرکی مستدل دال بر داشتن رابطه حقیقی با فرد یا نهادی در آمریکا داشته باشند.

مشخص نیست که در نهایت چه چیزی نشانگر «رابطه اصیل» برای افراد متقاضی ورود به آمریکا است، هرچند قضات می گویند پیشنهاد شغل، پذیرش دانشگاه، یا فامیل نزدیک می تواند اثباتی بر داشتن چنین رابطه ای باشد. آسوشیتدپرس همچنین می گوید که شمار دقیق خارجی هایی از کشورهای ایران، سوریه، یمن، لیبی، سودان و سومالی که تحت تاثیر این قانون قرار می گیرند مشخص نیست.

رای دوشنبه دیوان عالی به فرمان اجرایی مهاجرت دونالد ترامپ، یک پیروزی نسبی برای رئیس جمهوری آمریکا در بزرگترین مناقشه حقوقی از زمان آغاز ریاست جمهوری وی به شمار می رود.

آقای ترامپ می گویند منع موقت ورود اتباع شش کشور فوق برای جلوگیری از ورود تروریست ها به آمریکا است.

صدای امریکا

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s