پیام نوروزی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا به مردم ایران

عکس ترامپدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در پیامی که در وبسایت کاخ سفید منتشر شده، نوروز و فرارسیدن بهار را تبریک گفت. این متن کامل بیانیه پرزیدنت ترامپ است:

برای تمام کسانی در جهان که نوروز زیبای باستانی را جشن می گیرند، بهترین آرزوها را دارم. میلیون ها نفر از مردم ایران، عراق، ترکیه، جنوب آسیا و آسیای مرکزی در آغاز بهار با خانواده هایشان گردهم می آیند و جشن می گیرند.

نوروز در زبان فارسی به معنای روز نو و فرصتی برای بزرگداشت شروع جدید است، مفهمومی که بویژه برای بسیاری از ایرانیانی که در دهه های اخیر به آمریکا آمدند، تا در سرزمینی آزاد شروعی دیگر داشته باشند، معنای خاصی دارد.

برای سالها از دوستی فوق العاده با ایرانی-آمریکایی ها – یکی از موفق ترین جوامع مهاجر در تاریخ معاصر ما- بهره برده ام. آنان پیش زمینه های گوناگون مذهبی از جمله مسلمان، یهودی، مسیحی، زرتشتی و بهایی دارند، اما همگی در میراث باستانی خود شریکند.

کورش کبیر رهبر امپراطوری ایران باستان سخن مشهوری دارد: «آزادی، کرامت و ثروت توامان بزرگترین خوشبختی را به بشر می دهد. اگر این سه را به مردم خود بدهید، عشق آنان به شما بی پایان است.»

به مردم ایران و همه کسانی که در جهان نوروز را جشن می گیرند می گویم: از سوی مردم آمریکا، برای شما آزادی، کرامت و ثروت آرزو می کنم. نوروز پیروز.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s