لغو سفر زیگمار گابریل ;معاون صدراعظم آلمان به تهران

عکس گابریلدلیل لغو سفر معاون صدراعظم آلمان به تهران بازتاب گسترده ایی در رسانه ها داشته است .زیگمار گابریل، قائم مقام صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان که قرار بود فردا دوشنبه عازم تهران شود، این سفر را لغو کرد.

به گزارش رادیو فرانسه، منابع آلمانی به نقل از قائم مقام صدراعظم خبر دادند که وی به دلیل بیماری قادر به سفر نیست. اما برخی منابع لغو این سفر را نتیجۀ اختلافاتی می‌دانند که در مورد حقوق بشر و مسئلۀ موجودیت اسرائیل میان معاون صدراعظم آلمان و جمهوری اسلامی وجود دارد.

زیگمار گابریل در سفر شش ماه پیش خود در تهران گفته بود که مناسبات حکومت ایران و آلمان تنها زمانی کاملا دوستانه خواهد شد که رژیم تهران حق حاکمیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد.

به گزارش جواد طالعی از آلمان، قائم مقام صدر اعظم آلمان این بار نیز در آستانه سفر به ایران همین شرط را مورد تاکید قرار داد و افزود که رژیم تهران باید علاوه بر حق حاکمیت اسرائیل، طرح تشکیل کشور مستقل فلسطینی را نیز بپذیرد تا مناسبات این کشور با آلمان به حالت دوستانه و عادی بازگردد.

وزیر اقتصاد آلمان ضمن تاکید بر این نکته که شرکت های آلمانی خواستار گسترش مناسبات اقتصادی خود با ایران هستند، از آن ها خواست که هنگام سرمایه گذاری و یا تاسیس نمایندگی های خود در ایران، وضعیت حقوق بشر در این کشور را با دقت بررسی کنند.

معاون اول صدراعظم آلمان علاوه بر این تصریح کرد که هم آلمان و هم اتحادیه اروپا خواستار آن هستند که رژیم ایران در ایجاد ثبات در خاورمیانه نقشی جدی ایفا کند.

انتقاد معاون صدراعظم آلمان از وضعیت حقوق بشر در ایران در واقع واکنشی است به انتقادهای شدیدی که از تکرار سفر وی به تهران شده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s