سياستهاى جنگ طلبانه جمهورى اسلامى در كشورهاى منطقه بر خلاف منافع ومصالح ملی ايران و جامعه بین المللی است

بیانیه جبهه دمکرلتیکبيانيه جبهه دموكراتيك ايران برون مرز

سياستهاى جنگ طلبانه جمهورى اسلامى در كشورهاى منطقه بر خلاف منافع ومصالح ملی ايران و جامعه بین المللی است

جمهورى اسلامى به رهبرى” ایت الله خامنه اى” سياستهاى جنگ طلبانه اى را بر عليه ملتهاى ديگر با هدف توسعه طلبانه مبتنى بر شيعه گرى و انقلاب اسلامی بسط و گسترش داده است، اين سياست بر خلاف مصالح ملى كشور ما ايران و مغاير با سياستهاى صلح طلبانه منطقه اى و بين المللى است.
جمهورى اسلامى كه با شيوه استبدادى بر مردم و كشور ايران حكومت مى كند، تا كنون با استفاده از شيوه سركوب عمومى مخالفان خود، يعنى مردم ايران، و با اختلاس و سوء استفاده كلان از سرمايه هاى ملى كشور و در فقر قرار دادن اكثريت مردم ايران، نه تنها عرصه زندگى عادى را بر مردم ايران تنگ كرده است، بلكه اعتبار و اطمينان كشور ما را نزد همه كشورها و مردم آزاد جهان خدشه دار نموده است.
پیش از این دبير كل جبهه دموكراتيك ايران ” حشمت طبرزدی ” در بيانيه ایی بینش و سیاست جبهه دموكراتيك ايران و بخش وسیعی از ملت ایران را از سياستهاى جنگ طلبانه جمهورى اسلامى به روشنی تفکیک ساخت و به كشورهاى همسايه و ديگر کشورهای خاور میانه اعلام نموده است كه جبهه دموكراتيك ايران با سياست هاى برادر كشى بين ملتهاى مسلمان منطقه بشدت مخالف است و هر نوع جنگى را با هر توجيح غير ملى نمى پذيرد و اضافه نموده است كه كشورهاى عربى همسايه نزديك و دور كشور ما شامل عربستان سعودی-قطر-کویت- عمان -بحرین-امارات متحده عربی- اردن -مصر و عراق، مردم كشورهاى سوريه ، ليبى، به دلايل مهم فرهنگى و ژئو پلیتیک داراى منافع مشترك اقتصادى و سياسى هستند، بنا بر اين سياست منطقه اى و بين المللى جمهورى اسلامى بر خلاف مصالح ملى ايران و ديگر کشورهای خاور میانه است.
جبهه دموكراتيك ايران اعلام ميدارد، سياست همزيستى مسالمت آميز بين ملتهاى منطقه و جامعه بين المللى تنها از طريق استقرار سيستم سياسى دموكراسى و ساختار سياسى آزاد مبتنى بر رعايت حرمت انسانى بدون در نظر گرفتن نوع دين و مرام و مسلك امكانپذير است. جبهه دموكراتيك ايران خود را ملزم به پيگيرى تغيير سيستم سياسى مذهبى حاكم بر ايران مى داند و در اين راه از مردم و جنبشهاى اعتراضى موجود در جامعه ايران و هر نوع روش انتخاباتى امكانپذير بشيوه مسالمت آميز حمايت مى كند. لازم است در اين رابطه سازمان ملل، سازمان حقوق بشر و كشورهاى دموكراتيك جهان و ملتها و كشورهاى همسايه و منطقه كه سياستهاى مداخله جويانه جمهورى اسلامى را مغاير با سياستهاى خود و جامعه بين الملل مى دانند، توجه بيشترى بر روشهاى تغيير مسالمت آميز در ايران نموده و از مبارزات و مقاومت مردم ايران حمايت نمايند.
زنده باد آزادى
گسسته باد زنجير استبداد
برقرار باد آزادى و دموكراسى در ايران
جبهه دموكرتيك ايران برون مرز

http://www.irandemofr.com/news/political-news/item/2209-حشمت-طبرزدی-جبهه-دموکراتیک-روزنامه-نگار-حقوق-بشر-عربستان-جمهوری-اسلامی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s