کسری بودجه دولت و تحریم‌های تازه‌ دولت اوباما علیه رژیم تهران

343034_105نيويورک تايمز: مقامات دولت اوباما پيش نويس فهرست تحريم هاي جديدي را که علیه رژیم تهران آماده مي کنند، به کنگره تحويل دادند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در نامه‌ای به کنگره این کشور اعلام کرده است که دولت قصد دارد تحریم‌های تازه‌ای علیه رژیم ایران اعمال کند.

به گزارش فاکس‌نیوز، قرار است جمعا یازده شخص و شرکت به دلیل ارتباط با برنامه موشکی رژیم ایران تحریم شوند. این اقدام در واکنش به آزمایش موشک بالستیک عماد صورت می‌گیرد.

شبکه خبری بلومبرگ نیز به نقل از یک منبع آگاه این خبر را تائید کرده است.

روزنامه نيويورک تايمز نیز نوشت: پس از آن که دو آزمايش موشکي اخير رژیم ايران آشکار کرد اين رژیم قصد ندارد از ممنوعيت هاي سازمان ملل تبعيت کند، مقامات دولت اوباما پيش نويس فهرست تحريم هاي جديدي را که علیه تهران آماده مي کنند، به کنگره تحويل دادند.

این در حالیست که مقامات رژیم ايران هشدار داده اند که اگر خزانه داري آمريکا تحريم هاي جديدي اعمال کند، رهبر جمهوری اسلامی اقدام آنها را نقض توافقنامه هسته اي قلمداد خواهد کرد.

روزنامه وال استريت ژورنال نیز با تائید خبر اعمال تحریمهای جدید نوشت: تنش ها بين آمريکا و رژیم ايران اين هفته و پس از آن تشديد شد که پنتاگون از سپاه پاسداران به سبب آزمايش راکت در نزديکي ناو هواپيمابر آمريکايي و کشتي هاي جنگي فرانسوي در تنگه هرمز در خليج فارس به شدت انتقاد کرد.

دولت حقوق کارمندان را نمیتواند پرداخت نماید

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به کسری بودجه دولت در سال جاری گفت: در یکی دو ماه اخیر حقوق کارمندان به‌موقع پرداخت نشده و این نگرانی به وجود آمده که دولت در ماه‌های آخر سال نیز با کمبود نقدینگی‌ نتواند حقوق کارمندان را سر وقت پرداخت کند.

موسی الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه بودجه امسال کشور 224هزار میلیارد تومان تعیین شده بود، اظهار داشت: در حال حاضر دولت در بخش نفت 100 درصد میزان درآمد را که حدود 56هزار میلیارد تومان است، کسب کرده است اما از محل مالیات و عوارض فقط توانسته است 70 درصد درآمد خود را محقق کند.

وی با بیان اینکه ایجاد رکود در سطح بازار باعث شده تا اخذ مالیات و عوارض توسط دولت با مشکلاتی همراه شود، افزود: این موضوع نقش مهمی را در کمبود نقدینگی دولت دارد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تأکید بر اینکه دولت تاکنون منابع طرح‌های عمرانی را که تا امروز 32هزار میلیارد تومان است تخصیص نداده است، گفت: این در حالی است که تا پایان سال 94 باید حدود 43هزار میلیارد تومان منابع برای اجرای طرح‌های عمرانی تخصیص پیدا کند.

ثروتی اضافه کرد: حتی دولت در پرداخت یارانه‌ها با مشکلاتی روبه‌رو شده و قرار بود یارانه‌ شش‌میلیون پردرآمد قطع شود اما هنوز دولت جرأت این کار را پیدا نکرده و در حال حاضر فقط یارانه سه‌میلیون نفر پردرآمد حذف شده است.

وی با ابراز اینکه کنار این موضوعات دولت براساس بودجه باید 4هزار میلیارد تومان به بیمه بیکاری تخصیص می‌داد، تصریح کرد: این اعتبارات نیز هنوز اجرایی نشده است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: مجلس مصوب کرده بود تا دولت از اول فروردین اقدامات لازم را برای ثبت نام آن دسته از افرادی که هنوز یارانه نگرفته‌اند انجام دهد تا با ابلاغ یک دستورالعمل امکان ثبت نام آنها نیز فراهم شود، این موضوع نیز هنوز اجرایی نشده است.

ثروتی با اشاره به اینکه در بخش مسکن نیز 1300 میلیارد تومان باید یارانه تخصیص پیدا می‌کرد، گفت: دولت به‌دلیل کمبود بودجه این موضوع را نیز اجرایی نکرده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s