سياستهاى تفرقه افكنانه جمهورى اسلامى بر عليه مردم آذربايجان را محكوم مى كنيم

بیانیه جبهه دمکرلتیکبيانيه جبهه دموكراتيک ايران
سياستهاى تفرقه افكنانه جمهورى اسلامى بر عليه مردم آذربايجان را محكوم مى كنيم.
سياستهاى تفرقه افكنانه داخلى و خارجى جمهورى فاسد اسلامى همواره اين واقعيت را نشان داده است ،كه هر آينه اين نظام در كمينگاه سياستهاى منطقه اى و بين المللى به ابتذال كشيده مى شود، اقدام به بحران سازى در سطح ملى و اجتماعى مى نمايد، تا ذلت شكستهاى پياپى خود را در پوشش بحران داخلى پنهان نمايد. اقدام اخير صدا و سيماى جمهورى اسلامى در ايجاد تفرقه هاى اجتماعى از زمره همين سياستهاى تبه كارانه جمهورى اسلامى است.
مداخله نظامى و تفرقه افكنانه جمهورى اسلامى در سوريه ، عراق، ليبى و مناطق استراتژيک كشورهاى منطقه و بين الملل، گرچه تا كنون منجر به شكست ادامه سياستهاى جمهورى اسلامى در اين كشورها شده است، اما باعث تفرقه، جدايى، فرار و موج مهاجرت مردم سوريه و ملتهاى كشورهاى منطقه به كشورهاى ديگر شده است .ارتكاب چنين اقدامات ضد انسانى بدون اجازه مردم ايران، هزينه هاى مالى هنگفتى را بر آنها تحميل كرده است.
تا كنون، جمهورى اسلامى مروج فرهنگ دينى مبتنى بر سلطه فرهنگ سياسى شيعى، عامل تهاجم به فرهنگ ها و زبانهاى متنوع موجود در كشور بوده است، مسلط نمودن فرهنگ دينى بجاى فرهنگ هاى ملى كشور، امكان و زمينه تهاجم به همه زبانها و فرهنگهاى متنوع در كشور را فراهم آورده است. بنا بر اين توهين صدا و سيماى جمهورى اسلامى به مردم آذربايجان نه از روى سهو و اشتباه، بلكه دقيقا عامدانه صورت گرفته است، سياستى كه تا كنون در مناطق مختلف كشور و در اشكال مختلف، بشكل سركوب مردم كردستان، تركمن صحرا، بلوچستان، سركوب عرب هاى خوزستان، بختياريها و سركوب آذربايجانيها و فارسها با شدت بسيار زيادى بارها تكرار شده است. تداوم اين سياست جمهورى اسلامى با هدف در هم شكستن توان مردم سراسر ايران در دفاع از اعتبار و آبرو، دفاع از حق و عدالت و برابرى در جاى جاى كشور ما ايران است.
بديهى است، حق مردم آذربايجان است كه در مقابل حكومت فاسد و مستبد جمهورى اسلامى از هويت و فرهنگ و زبان خويش دفاع نمايند، اكنون اين وظيفه همه مردمان سراسر ايران از هر زبان و تنوع فرهنگى ديگر است كه نه تنها در مقابل چنين سياست تفرقه افكنانه، از مردم آذربايجان با هوشيارى دفاع نمايند، بلكه از موجوديت و حقوق نابود شده خود در مقابل اين حكومت ويرانگر دفاع نمايند.
ايجاد اتحاد در مقابله با استبداد دينى و پرهيز از تفرقه براى دفاع از آزادى ، حق، عدالت اجتماعى، برابرى كه محصول آزادگى و آزاد انديشى نوع بشر از هر قيد و بندى است، تنها شرط ممكن براى رهايى ايرانيان در بند حكومت مستبد جمهورى اسلامى است.
جبهه دموكراتيک ايران ضمن محكوم نمودن اقدامات ضد مردمى جمهورى اسلامى بر عليه مردم آذربايجان، و حمايت از مردم آذربايجان، اعلام ميدارد، جمهورى اسلامى نه به فرهنگهاى ملى ايرانيان احترام مى گذارد و نه از غارت حقوق مردم ايران دست بر مى دارد. لذا لازم است، همه نيروها و احزاب و سازمانهاى دموكراسى خواه ايران، براى آزادى و رهايى همه مردم ايران از سلطه حاكميت دينى، از جنبشهاى اجتماعى در سراسر كشور دفاع نمايند، و در مقابل سياستهاى تفرقه افكنانه حكومت، اتحاد و همبستگى براى دموكراسى و حقوق بشر در ايران را پيگيرى نمايند.

زنده باد آزادى
گسسته باد زنجير استبداد
برقرار باد دموكراسى در ايران
جبهه دموكراتيك ايران برون مرز

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s