دکل گمشده؛ «آ.ش» رباینده دکل نفت کیست؟+عکس

دکل نفتی گمشده به مبلغ ٨٧ میلیون دلار در سال ٩٠ به نام دکل «دین» از یک شرکت خارجی خریداری شده و گویا هیچ‌گاه به کشور وارد نشده و این روزها در سواحل مکزیک مشغول کار است.

سایت آفتاب: نادر قاضی پور، نماینده ارومیه در باره پرونده دکل گمشده مدارکی را در اختیار خبرگزاری خانه ملت قرار داد که به شرح زیر است:

عکس مربوط به «آ.ش» (نفر سمت راست) و «عمر کامل آل سواده» می باشد که بر روی دکل گمشده یا همان دکل «شرکت دین» یا همان دکل «فورچونا» و در کشور ترکیه گرفته شده است.

آقای «ش»، کارمند اخراجی شرکت ملی حفاری (اهواز) بوده و علت اخراج ایشان، ارائه فاکتوری صوری و جعلی نسبت به خرید 10 دستگاه مخزن اسید از کارخانه مخزن سازی اراک، به شرکت ملی حفاری (اهواز) بوده است.

ایشان مالک شرکت حفاری «سپنتا بین الملل» و شرکت های متعدد اقماری نفتی دیگر، در داخل و خارج از کشور می باشد.

جالب اینجاست که آقای «ش» در عین حال، حدود 8 سال «مشاور عالی مدیرعامل» شرکت تاسیساتی دریایی بوده اند! و دستور پرداخت کلیه وجوه دکل گمشده به «شرکت دین» را ایشان شخصاً صادر کرده اند.

وفق قرارداد اولیه و مطابق عرف و رویه معاملا دکل های نفتی دست دوم، می بایستی قبل از تحویل دکل، فقط 20 درصد وجه المعامله به شرکت فروشنده پرداخت می گردیده است، ولی قرارداد مزبور توسط آقای شیرانی با قرارداد دیگری که خریدار را موظف و ملزم به پراخت 100 درصد قیمت دکل در ابتدای معامله و قبل از تحویل دکل می نماید، تعویض گردیده است که متن هر دو قرارداد متعاقباً تقدیم خواهد گردید.

متاسفانه طبق اخبار واصله، رسید دریافت و تحویل دکل هم به طرف خارجی داده شده است!

فلذا احتمالاً از طریق دادگاه ها و مراجع بین المللی نیز قادر به استرداد وجوه و یا تحویل گرفتن دکل نمی باشیم.

آقای «عمر کامل آل سواده» مدیرعامل شرکت «دین» می باشد که چندین بار به دعوت آقای «ش» و به صورت محرمانه به ایران آمده و مهمان ویژه و خصوصی آقای «ش» بوده است. ایشان اردنی الاصل می باشد و درست قبل از معامله دکل، «شرکت صوری دین» را گویا در انگلستان تاسیس و ثبت می نماید.

آقای عمر کامل آل سواده، سال ها مشاور حقوقی آقای «ش» در شرکت های خارجی ایشان بوده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s