ترور معاون وزیر صنعت کار سپاه پاسداران بود

«ماشین ترور آغاز به کار کرده است»…..خاتمی کسی است که اطلاعات دست اول به او می‌رسد و هنگامی که چنین چیزی می‌گوید یعنی تروریست‌های امنیتی مشغول برنامه‌ریزی هستند…..این ترور پیام و سیگنالی است برای روحانی و دولت او……اگر روزی آقای خامنه ای سرش را زمین بگذارد آن وقت است که ترورهای سیاسی و اقتصادی در مقیاسی وسیع برای حفظ منافع آغاز می‌شود.

محمد نوری‌زاد، هنرمند و فعال سیاسی منتقد حکومت ایران در گفتگویی با سایت «خودنویس» می‌گوید ترور معاون وزیر صنعت کار سپاه پاسداران و علت آن هم مسائل اقتصادی بوده است.

نوری زاد می‌گوید: «میان کشتی‌های بزرگ و بین المللی از یک طرف، و اسکله‌ها وبنادر و دوایرگمرکی از طرف دیگر، یک اپراتورهایی به‌عنوان واسط فعالیت می‌کنند که همه‌ی این‌ها متعلق به سپاه‌اند. حضور سپاه در مدیریت این شرکت‌های اپراتوری باعث شده کشتی‌های باربری راه آمده را بازگردند و خسارت نیز طلب کنند. دراین مدت (در دولت جدید) هرچه به سپاه گفته شده که ای برادران، اسم سپاه و شرکت‌ها و تاسیسات آن در لیست تحریم شدگان بین المللی است. اسکله‌ای که باید با صد درصد ظرفیتش کار کند، اکنون با سیزده درصد ظرفیتش کار می‌کند. شما بیایید و اجازه بدهید شرکت‌های دیگری به‌جای شما بنشینند تا کارهای متوقف و کم رمق رونق بگیرد. که برادران سخت مقاومت کرده‌اند و سربالا انداخته‌اند که: نه! وزارتخانه‌های ذیربط به دستگاه قضا شکایت می‌برند و شخص رییس قوه به جانبداری از سپاه پای پیش می‌گذارد و رای به تداوم حضور سپاه می‌دهد.»

نوری‌زاد ادامه می‌دهد: چند ساعت قبل از ترور آقای معاون از یکی از شبکه‌های رادیویی خودمان شنیدم که وزارت صنعت معدن و تجارت پروانه‌ی فعالیت دو شرکت را لغو کرده و به همه‌ی دفاتر گمرکی بخش‌نامه کرده که از این پس این دو شرکت اجازه‌ی هیچ‌گونه فعالیتی ندارند. گوینده‌ی خبرادامه داد: چند تن ازنمایندگان مجلس به این تصمیم اعتراض کرده و خواستار فعالیت مجدد این دوشرکت شده‌اند. من – نوری زاد – شصتم خبردار شد که این دو شرکت حتما متعلق به سپاه‌اند و نمایندگان سپاهی در مجلس به اشاره‌ی سپاه قیام و قعود کرده‌اند و یک نعره‌ای برآورده اند که: هی؟ وگرنه صدها شرکت دراین جهنمی که سرداران برای ما آراسته‌اند، هم ازهستی ساقط شده‌اند و هم ازمدارکاری بیرونشان انداخته‌اند وهم هست ونیست‌شان را بالا کشیده و مصادره کرده‌اند وکسی جرات پرسیدن یک چرا نداشته و ندارد. اکنون چه شده که صدای این بخش‌نامه درنیامده بدان اعتراض می‌شود و خبر آن نیز از رادیوی سردار ضرغامی پخش می‌شود؟»

آقای نوری‌زاد نتیجه گرفته است: «ترور آقای معاون نمی‌تواند به این قضایا بی‌ارتباط باشد. احتمالا آقای نعمت زاده درجلسات داخلی خودشان محکم برانحلال شرکت‌های مزاحم سپاه اصرار ورزیده و برادران نیزاحتمالاً خواسته‌اند هم به او هم به جناب روحانی بفهمانند که: بیرون کشیدن لقمه از دهان سرداران چه عواقبی می‌تواند داشته باشد. راستی آقای خاتمی هم یک اشاره‌ای کرده بود به شروع ترورها.»

سخنان آقای نوری‌زاد در حالی مطرح شده است که امروز احمد رضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران گفت: هیچ‌کدام از قتل‌های اخیر، سیاسی و امنیتی نبوده است.

رادان اظهار داشت: قتل دادستان زابل و معاون وزیر صنعت و هم‌چنین عضو هیات مدیره «شهر جدید پرند» هیچ‌کدام انگیزه سیاسی و امنیتی ندارد و سرنخ‌های قابل قبولی در این رابطه به دست آمده است.

هم‌چنین خبرگزاری فارس هم از دستگیری قاتل صفدر رحمت آبادی «در کمتر از ۷۲ساعت، به دست ماموران نیروی انتظامی تهران بزرگ» خبر داده و از قول علی عبداللهی٬ معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور نوشته: «همان‌گونه که از ابتدا اعلام شد، انگیزه قتل شخصی بوده و قاتل مرحوم رحمت‌آبادی از آشنایان وی بوده و پلیس از ابتدا به این شخص مظنون بوده که پس از قطعیت او را بازداشت کرده است.» خبر دستگیری «ضارب» این مقام دولتی در شرایطی اعلام می‌شود که پیش‌تر خانواده آقای رحمت‌آبادی اعلام کرده بودند قتل وی ناشی از «خصومت شخصی» نبوده است.

اما محمد نوری‌زاد در واکنش به سخنان رادان می‌گوید: انتظار داشتید رادان بگوید برادران سپاهی این قتل را انجام داده‌اند؟! انتظار داشتید آقای رادان اعتراف کند نیروهای آقای طائب اسلحه‌ی خود را به سمت معاون وزیر صنعت نشانه رفته و او را از پای درآورده‌اند؟ نه! این چنین نیست؛ این ماموران همان چیزی را می‌گویند که عینا و کلمه کلمه به آن‌ها دیکته شده است.

نوری‌زاد می‌افزاید: این ترور به چند دلیل کار سپاه بوده است. نخست همین مسائل اقتصادی که گفته شد و دوم هم پیام و سیگنالی است برای روحانی و دولت او. یعنی که برادران سپاهی به دولت می‌گویند اگر بخواهید در این حوزه‌ها دخالت کنید با چنین چیزی طرف هستید. فرمول ما این است که این‌گونه (ترور و کشتن) برخورد می‌کنیم.

این فعال سیاسی در تایید حرف خود سخنان چندی پیش محمد خاتمی را هم که گفته بود «ماشین ترور آغاز به کار کرده است» را نیز شاهد می‌گیرد و می‌گوید خاتمی کسی است که اطلاعات دست اول به او می‌رسد و هنگامی که چنین چیزی می‌گوید یعنی تروریست‌های امنیتی مشغول برنامه‌ریزی هستند.

نوری‌زاد با این حال می‌گوید سخن خاتمی حجت او نیست و آن‌چه عیان است همین فعالیت‌های عظیم اقتصادی سپاه است که به دلیل روی کار آمدن دولت جدید، با آن‌ها اصطکاک پیدا کرده است.

آقای نوری زاد اما با اشاره به ترور دادستان زابل و قتل‌های هفته‌های اخیر در بابل و تهران صراحتا تاکید می‌کند که هیچ ارتباطی بین این قتل‌ها و ترورها وجود ندارد.

وی در پایان هم می‌گوید: «دعا می‌کنم حالا حالاها آیت‌الله خامنه‌ای زنده باشد چرا که اگر روزی او سرش را زمین بگذارد آن وقت است که ترورهای سیاسی و اقتصادی در مقیاسی وسیع برای حفظ منافع آغاز می‌شود..»
ایران پرس نیوز

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s