بیانه کمپین حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران ( شماره یک)

 

Photo: ‎بیانه کمپین حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران( شماره یک)هموطنان آزادیخواه در هر کجای جهان که هستید!سرزمین ما قرنها بستر بازتولید ویژ گی های درد آفرین خشونت است، خشونتی که بر گرده روان اجتماع، نسل به نسل تا به امروز، انتقال یافته است. محصول این خشونت ها تنها عدم پاسخگویی به این بی عدالتی ها بوده و بس! بی شک برای یافتن علت تولید دهشت و درد از تاریخ دور تا به امروز، شواهد، ذهنیت، عواطف ضروری و قابل لمس را در دست نداریم. اما جنایات سی و اندی سال معاصر را که میتوانیم در نهاد و جوهری حقیقت یاب بکاویم تا نگذاریم غبار تاریخ و گذر زمان این جنایات را نیز همچون میراثی از پلشتی و زشتی به نسل فردا انتقال دهد.نظام جمهوری اسلامی همواره خشونت تاریخی را در تفکر و رفتار خود بازتولید و در قوانین خود، نهادینه کرده است. خشونت و هراس پروری با رفتاری انتقامجویانه، پدیده ایی است که نظام بر آن بنیاد هستی خودش را برقرار کرده است. زندانیان اسیردر زندانها اگر چه زنده نگه داشته می شوند، این تنها به دلیل سرکوب هر گونه اعتراض به موقعیت درون زندانهاست. کشتار زندانیان سیاسی از دهه شصت تا به امروز تنها تکرار پاسخی تلافی جویانه نظام به مخالفان خود است. خشونت پروری و هراس پروری تنها سکوت و سرکوب فریاد اعتراض را بهمراه دارد، بنابراین ما در تقابل خود با نظام، دادخواه عدالتیم و از اندیشه انتقام به هر دلیلی حتی از درد هم که باشد، بشدت پرهیز میکنیم. ما نه انبوه جنایت را فراموش میکنیم و نه عاملین آنرا می بخشیم. با باور داریم که کشف حقیقت تنها از مجرای عدالت میگذرد.هم وطنان و آزادگان در سراسر جهان، برای نجات جان زندانیان سیاسی از چنگال انتقام و خشونت، با هم متحد شویم. کمپین حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران٥ نوامبر ٢٠١٣‎

هموطنان آزادیخواه در هر کجای جهان که هستید!

سرزمین ما قرنها بستر بازتولید ویژ گی های درد آفرین خشونت است، خشونتی که بر گرده روان اجتماع، نسل به نسل تا به امروز، انتقال یافته است. محصول این خشونت ها تنها عدم پاسخگویی به این بی عدالتی ها بوده و بس!
بی شک برای یافتن علت تولید دهشت و درد از تاریخ دور تا به امروز، شواهد، ذهنیت، عواطف ضروری و قابل لمس را در دست نداریم. اما جنایات سی و اندی سال معاصر را که میتوانیم در نهاد و جوهری حقیقت یاب بکاویم تا نگذاریم غبار تاریخ و گذر زمان این جنایات را نیز همچون میراثی از پلشتی و زشتی به نسل فردا انتقال دهد.
نظام جمهوری اسلامی همواره خشونت تاریخی را در تفکر و رفتار خود بازتولید و در قوانین خود، نهادینه کرده است. خشونت و هراس پروری با رفتاری انتقامجویانه، پدیده ایی است که نظام بر آن بنیاد هستی خودش را برقرار کرده است. زندانیان اسیردر زندانها اگر چه زنده نگه داشته می شوند، این تنها به دلیل سرکوب هر گونه اعتراض به موقعیت درون زندانهاست. کشتار زندانیان سیاسی از دهه شصت تا به امروز تنها تکرار پاسخی تلافی جویانه نظام به مخالفان خود است. خشونت پروری و هراس پروری تنها سکوت و سرکوب فریاد اعتراض را بهمراه دارد، بنابراین ما در تقابل خود با نظام، دادخواه عدالتیم و از اندیشه انتقام به هر دلیلی حتی از درد هم که باشد، بشدت پرهیز میکنیم. ما نه انبوه جنایت را فراموش میکنیم و نه عاملین آنرا می بخشیم. با باور داریم که کشف حقیقت تنها از مجرای عدالت میگذرد.

هم وطنان و آزادگان در سراسر جهان، برای نجات جان زندانیان سیاسی از چنگال انتقام و خشونت، با هم متحد شویم.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s