درگیری نیروهای بسیجی با دانشجویان دانشگاه مازندران

تلاش دانشجویان برای جمع اوری امضا برای حمایت از دکتر توفیقی و تغییر رییس دانشگاه مازندران با حمله نیروهای دانشجویی وابسته به حاکمیت همراه شد.

در ادامه ی حمایت های دانشجویان سراسر کشور از معرفی دکتر توفیقی بعنوان وزیر علوم، هفته گذشته جمعی از دانشجویان دانشگاه مازندران در صحن دانشگاه، طومارهای حمایتی از وی امضا نمودند.

از سوی دیگر، دانشجویان این دانشگاه همزمان در طومار دیگری در حمایت از دکتر کریمی مله از اساتید خوشنام علوم سیاسی برای تصدی ریاست این دانشگاه در حال جمع اوری امضا بودند.

بنابرگزارش های رسیده به دانشجونیوز، دکتر کریمی مله از محبوبیت زیادی در بین اساتید و دانشجویان این دانشگاه برخوردار است.

در شب دوشنبه جمعی از اعضای انجمن اسلامی مستقل، بسیج و نیروهای لباس شخصی با محاصره ی دانشجویان در خوابگاه دختران و پسران، بخشی از امضاهای جمع شده را به زور از دستشان گرفته و پاره کردند.

گفته می شود مجموعا بیش از هزار امضا در دو روز جمع شده بود.

لازم به ذکر است در حالی این اقدامات به ظاهر خودسرانه صورت پذیرفت که برغم اطلاع حراست از این قضایا واکنشی از سوی انها صورت نگرفت.

به گزارش منابع دانشجویی از بابلسر این واقعه با اعتراض جمعی از دانشجویان و هیئت موسس انجمن اسلامی دانشگاه مازندران مواجه شده و فضای دانشگاه را متشنج نمود.

در روز سه شنبه نیز تعداد کثیری شبنامه بدون درج نام و نشان انجمن اسلامی مستقل و بسیج، با الفاظی زننده در محکومیت تهیه ی این دو طومار پخش شده و دانشجویان را تهدید کرده بودند عواقب امضای این طومارها بر عهده ی خودشان است. این در حالیست که بیش از هفتاد نفر از اساتید این دانشگاه نیز تا این لحظه در حمایت از دکتر توفیقی امضا جمع کرده اند و از نمایندگان مجلس خواسته اند به ایشان رای اعتماد بدهند.

شبنامه بسیج علیه دانشجویان

در این شبنامه فعالین دانشجویی حامی وزیر و دکتر کریمی مله، عناصر “خاص و مشکوک” خوانده شده بودند.

مهدی لطف ابادی مسوول انجمن اسلامی و از اعضای هیئت موسس انجمن اسلامی می گوید: “ما چندین بار با حراست صحبت کردیم که با عوامل ایجاد تنش برخورد کنند اما نیروهای حراست تلاش داشتند از کنار موضوع رد شوند و ان را موکول به اینده کنند.

وی می افزاید: “پس از این که دانشجویان یکی از پخش کنندگان شبنامه را شناسایی و به حراست معرفی کردند،سه تن دیگر از اعضای انجمن اسلامی مستقل در محل حاضر شده و در حضور حراست، مسوولیت پخش شبنامه های غیرقانونی را پذیرفتند و مدعی شدند از ریاست حراست،اقای آقاپور مجوز دارند،حتی بارها تاکید کردند کسی نمی تواند مانع کار ما شود و به دانشجویان معترض گفتند هیچ کاری از دستتان برنمی اید!”

بنا بر این گزارش آقای نظام پور از اعضای حراست دانشگاه که شاهد درگیری لفظی دو طیف بود، بدون محکوم کردن اعضای متخلف انجمن مستقل، صحنه را ترک کرد.

سیاوش رضائیان دبیر تشکیلات سابق انجمن اسلامی این دانشگاه معتقد است:”در سال های اخیر ما بارها شاهد پخش چنین شبنامه هایی بر علیه دانشجویان نزدیک به انجمن اسلامی بوده ایم اما هیچگاه برخوردی از سوی دانشگاه صورت نگرفته است،بنابر قوانین دانشگاه پخش هر بیانیه ای می بایست با مهر یکی از تشکل های قانونی صورت گیرد،و از انجایی که انجمن اسلامی در سال ۸۸ لغو مجوز شد حراست گمان می کرد ما مواضعمان را بدین گونه به اطلاع دانشجویان می رسانیم.از جمله دلایل فشارها بر اعضای انجمن،همواره همین شبنامه ها بوده و و به همین اتهام در سال های گذشته خودم و سای اعضای انجمن، بازداشت شدیم و حکم انضباطی دریافت کردیم.قطعا با تغییر هر چه زودتر رییس دانشگاه، باید به این اقدامات خوسرانه پایان دهند.”
منبع.دانشجو نیوز

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s