ملاها و واشنگتن؛ خطرات مماشات

شاهین فاطمی

عکس شاهین فاطمیبار دیگر رژیم اسلامی در تهران به پایان خط نزدیک شده است و برای نجاتش حیله نوینی در حال تکوین است. این امکان وجود دارد که اینبار هم با یاری ناخواسته واشنگتن از این تله بگریزد. در وضعیت کنونی که پس از اعمال تحریم های سنگین برملت ایران در طول چند سال اخیرسرانجام رژیم هم از دسترسی به درآمدهای نفتی هنگفت محروم شده است، ناگهان بلند گوهای رژیم علیه تحریم به صدا در آمده اند. فشار چندین دهه انواع تحریم علیه مردم بی پناه اشکالی نداشت اما حالا که فروش ودر آمد نفت تقلیل یافته، از سوئی جیره خواران رژیم وعوامل شرکت های چند ملیتی نفتی، خیرخواه و هوادار مردم ایران شده اند و از سوی دیگر رژیم هم به فکر چاره افتاده ودر حال تغییر چهره خود و تنظیم مجدد بازیگران صحنه حکومتی درجهت جلوگیری از فروپاشی و طولانی کردن سلطه مرگبارش شده است .

پیش از این در دهه 90 میلادی در نتیجه ترورهای میکونوس که طی آن رهبران کرد ایران در رستورانی در برلین به دست عوامل رژیم ترور شدند، کشورهای اروپایی سفرای خود را فراخواندند و تهران مجبور شد با استفاده از محمد خاتمى و گفتگوی تمدن هایش وجهه خود را بهبود بخشد. اما خاتمی در دو دوره ریاست جمهوری خود نتوانست هیچ تغییر عمده ای در دیکتاتوری بی رحمانه رژیم ایجاد کند و پس از هشت سال هنگامی که بازی تظاهر آمیزش به پایان رسید، احمدی نژاد توسط خامنه ای به عنوان رئیس جمهور بعدی انتخاب شد و تمام صحنه سازی ها ی به اصطلاح اصلاحات به فراموشی سپرده شدوحالا که هشت سال دیگر گذشته است، تیم روحانی و ظریف می‌خواهد همان دوران اسلامگرایی با ماسک خندان خاتمی را به منصه ٔ ظهور بگذارد.

اگر احمدی نژاد هولوکاست را انکار می‌کرد در عوض ظریف با پیامک خود به دخترنانسی پلوسی ضمن عذرخواهی از سخنان جاهلانه (یهود ستیزانه) احمدی نژاد به دختر رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا اطمینان می‌دهد که احمدی نژادرفته است و ظریف خود را انکار کننده هولوکاست نمی‌داند و برای اثبات این موضوع برای یهودیان پیام تبریک سال نوی عبری هم می‌فرستد! تنها چند هفته دیگر حسن روحانی به جواد ظریف (چهره شناخته شده برای لابیگران رژیم) در نیویورک خواهد پیوست و این دو به اتفاق هم به روز ترین نسخه «فریب اذهان عمومی» توسط جمهوری اسلامی را به نمایش خواهند گذاشت.

تا زمانی که بنیادین ترین حقوق انسانی از تمام زنان و مردان ایرانی دریغ می‌شود، تا روزی که هزاران فعال سیاسی، رهبران جنبش زنان، روزنامه نگاران، دانشجویان و همچنین رهبران سیاسی مخالف به طورغیرقانونی در ایران زندانی هستند، این رژیم منفور باید در سطح جهانی تقبیح شود و باید دست رد بر سینه اش زد. هر گونه سازش با این رژیم در شرایط فعلی، موجب انزجار و ناامیدی میلیون ها ایرانی خواهد شد. در پاسخگویی به پرسش ها در زمینه پرونده هسته ای، مسائل منطقه ای و دیگر سئوالات نیز فرستادگان رژیم از جمله رئیس جمهور نظام به طور کامل ناتوان هستند چون بر اساس قانون اساسی فعلی جمهوری اسلامی، رئیس جمهور چیزی بیش از عروسک خیمه شب بازی نیست. قدرت واقعی تمام و کمال در دستان خامنه ایست که خود دشمن قسم خورده ایالات متحده، اروپا و تمام کشورهای متمدن است. هر نوع کنار آمدن با این رژیم از سوی قدرتهای غربی تحت شرایط حاضر، بی حرمتی به میلیون ها نفر ایرانی آزادیخواه و دیگر مردمان خاورمیانه است که از تحریکات و دخالت های «سر مار» در تهران در رنج و عذاب به سر می‌برند.

برای دریافت نسخه انگلیسی این نوشته به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.iranpressnews.com/english/source/156370.html

منبع .ایران پرس نیوز

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s