کشف توطئه رژیم برای حمله به سفارتخانه های غربی

سه ماه پس از کشف یک زرادخانه بزرگ مخفی در نیجریه مقامات امنیتی این ‌کشور اعلام کردند یک شبکه تروریستی مرتبط با حزب‌الله لبنان و نیروهای قدس سپاه پاسداران قصد داشته در سفارت‌خانه‌های اروپا، آمریکا و اسرائيل بمب‌گذاری کند.

به گزارش رادیو آلمانف روز ۳۰ ماه مه امسال پلیس نیجریه در شهر «کانو» موفق به کشف یک انبار مخفی تسلیحاتی شد. در این انبار تعداد زیادی موشک‌های ضد تانک، مین، مسلسل و بیش از۱۵۰۰ بسته‌ی ماده انفجاری تی‌ان‌تی ذخیره شده بود. به‌ادعای پلیس، این زرادخانه بزرگ با استفاده از اطلاعات یک خبرچین کشف شد.

اکنون هفته‌نامه اشپیگل آلمان به نقل از مقامات امنیتی نیجریه گزارش می‌دهد که گروهی از افسران حزب‌الله لبنان قصد داشته‌اند با استفاده از این تسلیحات دست به عملیات تروریستی وسیعی علیه سفارت‌خانه‌های آمریکا، اروپا و اسرائيل در شمال آفریقا بزنند.

اعترافات احمد طلال رودا

پس از کشف انبار بزرگ تسلیحات، نیروهای امنیتی نیجریه مصطفی فواز و طلال احمد رودا دو افسر بخش روابط خارجی حزب‌الله لبنان را دستگیر کردند.

برپایه گزارش اشپیگل آنلاین، در بازجویی‌هایی که تاکنون از این دو شده است، مصطفی فواز سکوت اختیار کرده، اما طلال احمد رودا جزئيات مهمی را درباره سازماندهی عملیات ترور فاش کرده است.

طلال احمد رودا در اعترافات خود مدعی شده که هسته تروریستی تشکیل شده در نیجریه با نیروهای قدس به‌عنوان بازوی خارجی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارتباط تنگاتنگ داشته است.

سرحلقه این ارتباط شخصی به‌نام «عبداللهی برنده» معرفی شده که در نیجریه دستگیر شده است.

مقامات امنیتی نیجریه گفته‌اند که مصطفی فواز و طلال احمد رودا پس از گذراندن آموزش‌های لازم در لبنان، ماموریت سازماندهی و انجام عملیات تروریستی در شمال آفریقا را به‌عهده گرفته‌اند.

هفته‌نامه‌ی اشپیگل می‌نویسد که ماموران امنیتی نیجریه در ادامه تحقیقات سه‌ماهه خود توانسته‌اند نقشه‌های تروریستی متعددی را علیه سفارت‌خانه‌های آمریکا، اروپا و اسرائيل کشف کنند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s